10 būdų įveikti nuovargį

nuovargisMintis apie nuovargį, kaip neišvengiamybę, gali tapti įprasta. Rūpinatės šeima, tvarkote įvairius reikalus, jaučiate spaudimą darbe, ir neretai atrodo, kad suspėjate atlikti tik pusę užduočių – toks gyvenimo tempas jėgų tikrai neprideda. Vis dėlto nors vakare ir galite mėgautis užsitarnautu poilsiu, nemanykite, kad tą dieną išnaudojote visas savo energijos atsargas.Truputėlį pakoreguokite kasdienius įpročius ir jauskitės energingesnė.

10 patarimų, kaip įveikti nuovargį

Gerai išsimiegokite.

Kad Jūsų organizmas pailsėtų po sunkios darbo dienos, stenkitės miegoti 7–8 valandas. Galbūt tai akivaizdu, tačiau atminkite, kad yra nemažai priežasčių, trukdančių gerai išsimiegoti.

1. Ką geriate prieš eidami miegoti?

Žmonės skirtingi, tad gerai pagalvokite, kaip Jus veikia gėrimai, kurių sudėtyje yra daug kofeino. Jei nuo jų net ir vakare jaučiatės kupina energijos, verčiau gerkite gėrimus, kurių sudėtyje yra mažai kofeino, nes kofeinas Jūsų organizme gali išsilaikyti pusdienį ar ilgiau. Todėl galbūt nevertėtų gerti kavos, arbatos ar gazuotų gėrimų vakare ar prieš einant miegoti. Nors karštas pienas neturi jokios moksliškai įrodytos įtakos miegui, jo šildantis poveikis padės atsipalaiduoti ir greičiau užmigti. Įpratus reguliariai gerti prieš miegą, karšto pieno poveikis gali būti stulbinamas.

2. Vartokite mažiau alkoholio

Juk būna, kad po linksmo vakarėlio ryte jaučiatės pavargę? Alkoholis sumažina neramaus miego fazės trukmę, todėl ryte jaučiate nuovargį. Stenkitės per vakarą išgerti ne daugiau kaip dvi taureles alkoholinių gėrimų.

3. Tinkamai pasiruoškite miegui

Rytinis dušas gali suteikti jėgų, o maudymasis vonioje vakare padės atsipalaiduoti ir lengviau užmigti. (Skaitykite mūsų patarimus, kaip maudymąsi vonioje paversti SPA pertraukėle.)

4. Patogiai įsitaisykite

Jei dėl nugaros skausmų arba nepatogios gulėjimo padėties naktį pabundate (net jei tik tam, kad apsiverstumėte ant kito šono), šią problemą reikia skubiai spręsti. Ar Jūsų lovos rėmai ir čiužinys pakankamai tvirti? Jie neturi būti kieti kaip uola, tačiau verta patikrinti, ar jie nesusidėvėjo. Jei gulėdami ant šono jaučiate, kad Jūsų kūnas persikreipęs, po keliais padėkite pagalvę – taip Jūsų nugara išsities patogesne padėtimi.

DĖMESIO! Jei negalite užmigti keletą naktų iš eilės, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

5. Dažnai mankštinkitėsKai jaučiate nuovargį, turbūt mažiausiai norėtumėte pabėgioti, tačiau mankšta padės geriau išsimiegoti. Mankšta taip pat gerina kraujotaką – ląstelės pasipildo deguonies, Jūsų organizmas atsigauna. Trumpas pasivaikščiojimas arba ilgesnis, nei paprastai, kelias iki parduotuvės gali greitai pagerinti Jūsų savijautą.

6. Neatsisakykite užkandžių

Tikriausiai žinote, kaip svarbu papusryčiauti, tačiau nėra nieko blogo sukrimsti lengvą užkandį, jei jaučiate alkį. Žinoma, mėgautis užkandžiais reikia saikingai, geriau dažniau valgykite džiovintus vaisius, riešutus ar uogas (pasistatykite indą darbe ant stalo ar virtuvėje) – jie padės numalšinti alkį.

7. Derinkite mitybą

Geležies trūkumas gali sukelti daug sveikatos negalavimų, įskaitant nuovargį. Todėl reikia valgyti maisto produktų, kuriuose gausu geležies (kepenėles, midijas, sardines, geležimi papildytus dribsnius). Tačiau labai svarbu, kad organizmas įsisavintų kaip įmanoma daugiau geležies, todėl reikia valgyti tokius maisto produktus ir gerti tokius gėrimus, kuriuose be geležies gausu ir vitamino C (pavyzdžiui, vaisiai, brokoliai, įvairių rūšių sultys). Venkite vienu metu vartoti kavą, arbatą, raudonąjį vyną, sveikus grūdus – tai gali trukdyti organizmui įsisavinti geležį. Jei manote, kad įprastai maitinantis organizmas negaus pakankamo geležies kiekio, galite vartoti maisto papildus su multivitaminais (kad būtų bent 14 mg geležies). Maisto papildai ypač tinka vegetarams.

8. Reguliariai gerkite vandenį

Vanduo būtinas organizmui – jis padeda per kraują išnešioti maistingąsias medžiagas po visą organizmą, užtikrina tinkamą organizmo funkcionavimą. Pasimankštinus būtina atsigaivinti vandeniu. Visada nešiokitės su savimi vandens buteliuką, užuot laukę, kol labai ištrokšite. Vandenį galima pakeisti kitais skysčiais, pavyzdžiui, sultimis.

9. Nuobodulys gali varginti pats savaime

Ką mėgstate veikti? Stenkitės pomėgiams skirti daugiau laiko, jei reikia, eikite vėliau miegoti. Žinoma, įsitraukti į veiklą, kuri yra emociškai arba protiškai varginanti, nederėtų. Užsiėmimai turi būti malonūs, nereikalaujantys daug pastangų.

10. Juokitės

Kai jaučiate nuovargį, viskas greitai nusibosta. Šie jausmai tarpusavyje susiję. Sudarykite du atskirus sąrašus dalykų, kurie Jus erzina ir kurie Jus prajuokina. Jei išalkę pasidarote irzlūs, prisiminkite mūsų užkandžiavimo patarimus! Jei turite mėgstamą komiką, nusipirkite jo kompaktinę plokštelę ir klausykitės automobilyje – kelionė į parduotuvę ar mokyklą nebebus tokia pilka. Kas žino, galbūt ir vaikai nebesiginčys ant galinės sėdynės, o juoksis kartu!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite