Odos priežiūra paauglystėje

odos prieziuraKruopšti odos priežiūra paauglystėje lemia jos išvaizdą vyresniame amžiuje. Taigi, mielosios paaugliukės, užuot su draugėmis aptarinėjusios įkyriuosius spuogus, slėpusios juos po storu dekoratyvinės kosmetikos sluoksniu, imkitės reguliarių odos išvaizdą gerinančių procedūrų.

SVARBIAUSIA – PALAIKYTI ODOS ŠVARĄ

Joks kremas, jokia gydomoji kosmetika neišgelbės nuo spuogų, juodųjų inkštirų, jeigu odą valysite, kada papuola ir kaip papuola – į šį reikalą privalu žiūrėti atsakingai, apie tingėjimą negali būti jokios kalbos.

Jeigu veido oda sausa, linkusi pleiskanoti, venkite ją prausti vandeniu iš čiaupo. Švelniau veiks kambario temperatūros negazuotas mineralis arba distiliuotas vanduo. Turint riebią veido odą, svarbiausia pasirinkti tinkamą dezinfekcinio poveikio prausiklį. Natūralios kilmės preparatai (pavyzdžiui, su eteriniu arbatmedžių, mėtų ar rozmarinų aliejumi, alavijų ekstraktu) yra geriau, nes neturi agresyvių cheminių medžiagų. Jei renkatės valomąjį pienelį, įsigykite ir tos pačios linijos toniką.

Nupraustos uždegimo apimtais spuogeliais nusėtos veido odos jokiu būdu stipriai netrinkite rankšluosčiu, tik švelniai ją suspauskite. Priešingu atveju rizikuosite pažeisti spuogelius, ir juose tūnantys mikrobai išsisės. Kaip dažnai prausti veidą? Rytą (pakanka tik vandeniu) ir prieš naktį (būtina naudoti ir specialų prausiklį). Nepatingėkite tai padaryti ir po treniruočių ar kitų fizinių pratybų, nes sportuojant paspartėja riebalų liaukų veikla.

Nepamirškite nušveisti veido specialiu šveičiamuoju kremu: jei oda sausa – kartą, jei riebi – dusyk per savaitę. Taip pašalinsite suragėjusių ląstelių sluoksnį, kuris trukdo odai kvėpuoti.

Gilesnį odos valymą geriausia patikėti profesionaliai kosmetikei. Namų sąlygomis galite išbandyti specialią ir poras sutraukiančia kaukę.

GANA VIENO KREMO

Na ir kas, kad jūsų mama veidą tepa kelių rūšių kremais, – jūs kuo puikiausiai galite išsiversti su vieninteliu drėkinamuoju kremu arba žele. Tiesa, pastarąjį labiau tinka naudoti šiltuoju metų laiku, o žiemą geriau teptis tirštesniu drėkinamuoju kremu. Kai lauke žvarbu, juolab spigina šaltukas, tokiu kremu veidą tepkite vakare. Jeigu prieš naktį naudojate kokį nors spuogelius gydantį kremą, drėkikliu veidą galite tepti rytą, pusvalandį prieš išeidami iš namų.

Verta žinoti.

•    Šaltajam metų laikui vertėtų įsigyti ekologišką arganų aliejų. Jis ne tik puikiai drėkina ir maitina odą, patikimai saugo nuo šalčio, bet ir saugo nuo spuogų susidarymo.

•    Papildomai odos apsaugai nuo žvarbaus vėjo galite naudoti specialiai jaunai odai skirtą tirštą dezinfekcinio poveikio kreminę pudrą.

SOS SPUOGAI!

Pirmą, ką turite žinoti: nevalia leisti spuogams formuotis, reikia reguliariai išvalyti iš odos porų juodus inkštirus. Jei dėl šios procedūros į kosmetologę negalite kreiptis, kartą per dešimt dienų pasiruoškite valomąją garų vonelę su ramunėlių, medetkų ar liepų žiedų ištrauka. Po jos juodus taškelius atsargiai išspauskite steriliu spiritiniu tirpalu suvilgytu bintu apvyniotais pirštais. Nosies sparnelius nusėjusius juodus inkštirus patogu šalinti specialiais pleistrais, juos geriausiai naudoti iš kart po garų vonelės.

Rausvų skausmingų, t. y. uždegimo apimtų, nepavyksta išvengti? Išbandykite riebalų liauką veiklą slopinantį, dezinfekcijį poveikį turintį kremą nuo spuogų – kiekvieną vakarą juo tepkite ne visą veidą, o tik problemines jo vietas. Gerai kelis kartus per dieną spuogelius dezinfekuoti eteriniu arbatmedžių aliejumi, specialia žele arba pieštuku.

Verta žinoti. Jeigu ant veido skausmingų spuogelių begalė, geriau nerizikuoti bandant visas po ranka papuolusias odod priežiūros priemones – agresyvios sintetinės medžiagos gali dar labiau sudirginti odą. Šiuo atveju geriausia išeitis yra pasikonsultuotu su dermatologu.

Auksinės taisyklės

•    Niekada neikite miegoti nenusivaliusi makiažo. Nešvarumų, prakaito, odos riebalų ir dekoratyvinės kosmetikos sluoksnis ant veido yra ideali terpė spuogus sukeliantiems mikroorganizmams daugintis.

•    Uždegimo apimtų spuogų nevalia krapštyti, spausti ar kitaip mechaniškai traumuoti, nes po aplinkinę odą platinami uždegimą sukeliantys mikroorganizmai.

Jei spuogai nusėjo nugarą ir pečius…

•    Bent kartą per savaitę nušveiskite odą šveičiamuojus kūno kremu. Imdamasi tokios procedūros, venkite tokių įrankių kaip šiurkšti kempinė ar šepetys – šveitiklio geriausia užkrėsti ant pirštų ir jais sukamaisiais judesiais kelias minutes pamasažuokite drėgną nugarą, pečius ar kitas spuoguotas kūno vietas.

•    Riebiai nugaros ir pečių odai valyti labai tiks kaukė, paruošta iš juodojo kosmetinio muilo miltelių. Sumaišykite juos su šilta žaliųjų arbatžolių ištrauka, kad gautumėte košelę. Įvarvinkite 3 – 5 lašus eterinio citrinų arba arbatmedžių aliejaus ir dar sykį gerai išmaišykite. Aptepkite paruošta mase nugarą bei pečius ir pabūkite, kol ji sudžius. Nusiprauskite po šiltu dušu.

Verta žinoti. Jeigu ant veido yra rausvais uždegimo apimtais spuogeliais nusėtų plotų, visada po ranka turėkite riebios odos valomųjų servetėlių. Jomis kartą kitą per dieną nuo veido pašalinkite nešvarumus, riebalų perteklių ir dezinfekuokite odą.

Susiję Įrašai

Grožis
Taip Pat Skaitykite