Proteininis (proteino) kokteilis namų sąlygomis – skanu, sveika ir labai paprasta!

proteinasSenovinė kultūrizmo, fitneso ir sporto entuziastų išmintis byloja: „kokteilis be proteino – pinigai į vėją“ arba „be apšilimo sportuosi – širdį išduosi„. Taip, šiandien kalbėsime apie tai, kaip pasigaminti proteininį (proteino) kokteilįnamuose. Jeigu Jūs jau išnaršėte visą internetą, ieškodami atsakymo į klausimą „kaip pasigaminti proteininį kokteilį?“ tačiau iki šiol neradote atsakymo, tikiuosi, kad rasite jį čia. Papasakosiu Jums kaip namuose pasigaminti proteininį kokteilį.

Kokteilių vakaras

Niekam, manau, nereikia aiškinti ir pasakoti apie gerąsias proteininio kokteilio savybes, tačiau jei šiek tiek užmiršote, ko Jūsų organizmui suteikia šis kokteilis, štai keletas punktų:

 • Proteininis kokteilis suteikia Jūsų organizmui „arklišką“ dozę baltymų ir sudėtingųjų angliavandenių, be kurių aktyviai sportuojantys žmonės nepasieks norimų rezultatų.
 • Proteininis kokteilis reikalingas auginant raumenų masę: tuo metu, kol Jūs aktyviai dirbate su štangomis ir hanteliais, proteinas pagreitina medžiagų apykaitos procesus ir suteikia stimulo raumenims augti.
 • Proteininis kokteilis malšina alkį, jis ypač naudingas tiems, kas laikosi griežtos treniruočių dietos arba bando numesti svorio.
 • Organizmas proteininį kokteilį pasisavina daug greičiau, nei paprastą maistą.

Pagaminta namie

Visa produkcija (t.y. proteininiai kokteiliai ir kiti), be abejo, parduodama parduotuvėse, bet visų pirma – namuose pasigaminti proteininį kokteilį yra labai paprasta, o antra – kokteilis, paruoštas su meile, padeda raumenims augti 15% efektyviau (juokauju, jei ką, bet placebo efektą žino visi, o be jo dar yra ir energetika bei kiti „priedai“, padedantys tobulėti visose srityse).

Taigi, Jums prireiks:

 • 0,5 litro pieno;
 • 50 gramų baltymų miltelių (parduodami parduotuvėse, taip pat galite naudoti sausą pieną arba kiaušinių baltymus, sutrintus iki pastos būsenos);
 • 50-100 g liesos varškės
 • Vieno kiaušinio
 • Vaisių sirupo

Gaminame proteino kokteilį namų sąlygomis

 

Proteininis (proteino) kokteilis namų sąlygomis:

1. Įpilkite į mikserį (maišytuvą, blenderį) pieno ir įdėkite 2-3 arb. šaukštelius sauso pieno (miltelių/kiaušinio baltymo pastos).

2. Įdėkite šiek tiek varškės, įjunkite maišytuvą (maksimalius greičiu) ir plakite 20 sekundžių.

3. Kol mikseris (ar maišytuvas) atlieka savo darbą, įdėkite į kokteilį dar miltelių, kad bendras gėrimo tūris būtų maždaug 0,6 litro.

4. Įpilkite sirupo arba įberkite šaldytų uogų. Tai reikia daryti ne vien tam, kad namuose pagamintas proteininis kokteilis būtų skanus – uogos – puikus antioksidantas. Jeigu uogų nėra, įdėkite bent ledukų.

5. Jeigu norite, į proteininį kokteilį galite įpilti aliejaus, pavyzdžiui, šaukštelį linų arba kokosų aliejaus – šiuose produktuose yra daug naudingų riebalinių rūgščių bei jie taip pat suteikia būtinos energijos vargstant treniruočių salėse.

6. Išmaišykite kokteilį taip, kad gautųsi vienalytė masė.

Gerti reikia nekenkiant sveikatai

Proteino kokteilį reikia gerti lėtai, pasimėgaujant…

Vartoti kokteilį vietoj pusryčių, pietų, vakarienės GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA!

Paskutiniame punkte (t.y. šiame) turėtų būti parašyta „išgerkite namuose pagamintą proteininį kokteilį pasigardžiuodami“, tačiau geriau neskubėkite! Neteisingas proteininio kokteilio vartojimas gali sukelti negerų pasekmių, pavyzdžiui, galite pažeisti („nusodinti“) kepenis. Atminkite paprasčiausias taisykles:

 • Gerti baltyminį kokteilį reikia pusvalandį iki ir po treniruotės.
 • Neverta išgerti jį vienu mauku – ragaukite produktą, mėgaukitės, darykite nedidelius gurkšnius.
 • Proteininis kokteilis – tai tik maisto papildas, keisti juo pietus, pusryčius, vakarienę griežtai draudžiama!

Sauso baltymo kiekis kokteilyje, paruoštame namų sąlygomis (šiame recepte) apskaičiuotas vidutinio svorio žmogui, sportuojančiam savo malonumui. Jeigu atsistojus ant svarstyklių strėlyte apsisuka keletą kartų, o elektroninės svarstyklės atsisako parodyti Jūsų tikrą svorį arba jeigu Jūs sporto salėje praleidžiate aštuonias dienas per savaitę, galite drąsiai didinti baltymų dozę, pvz.: iki 75 g., tačiau geriausia būtų pasikonsultuoti su treneriu arba dietologu, kadangi kiekvieno žmogaus organizmo bioritmas yra išskirtinis ir nepakartojamas, tad „tobula“ formulė auginant raumenis turi būti parenkama individualiai.

Susiję Įrašai

Sveika mityba
Taip Pat Skaitykite