Taisyklingas veido valymas namuose

veido valymasVienas iš esminių kosmetinės priežiūros dalykų yra tinkamas odos valymas ir taisyklingas makiažo nuėmimas. Kruopščiai nuvalytos dulkės bei prakaito likučiai neužkemša odos porų – ji gali normaliai kvėpuoti. Priešingu atveju, sutrikus kvėpavimo procesui ir sustorėjus raginiam paviršiniam odos sluoksniui oda tampa pilkšva, glebi, greičiau sensta, raukšlėjasi ir t.t.

Odos valymas ryte

Odą reiktų nuplauti iš pradžių šiltu, vėliau šaltu vandeniu. Geriausia veidą prausti negazuotu mineraliniu vandeniu ar arbatžolių arbata, nes chloruotas vandentiekio vanduo sausina odą. Nuprausus patepti toniku ar valomuoju pieneliu ir tik po to kremu. Jokiu būdu netepkite kremo ant odos prieš tai jos nenuvalę!

Odos valymas vakare

Prie einant miegoti būtina nuvalyti makiažą. Net jei nenaudojate kosmetikos, per dieną ant veido nusėda tūkstančiai įvairių dulkelių ir nešvarumų, kuriuos reikia pašalinti. Oda nuolat atsinaujina, todėl odos paviršiuje būna susikaupęs negyvų ląstelių sluoksnis, kurį reikia pašalinti.

Valymo priemonės:

Norint gerai nuvalyti veidą vien vandens nepakanka. Veidą galima valyti specialiais tonikais, pieneliais. Jie tinka visų tipų odai, rytiniam ir vakariniam valymui. Prausimosi gelius geriausia vartoti turintiems riebią ar mišrią odą. Valant veidą negalima odos smarkiai trinti ar tempti.

Odos pilingas

Tai procedūra, kurios metu naudojamos priemonės, turinčios šveičiamųjų dalelių. Naudojant pilingą pašalinamas paviršinis negyvų ląstelių sluoksnis, išvalomos odos poros, geriau pasisavinamos maitinamosios ir drėkinamosios kremų medžiagos.

Pilingo priemonės:

• Mechaninės – odos šveitiklyje yra smulkių šveičiamųjų dalelių. Tokio tipo pilingas tinka riebiai ir mišriai odai.

• Fermentinės – šveitiklis tirpdo ir suminkština negyvų ląstelių sluoksnį, valo ir išsiplėtusias poras. Tinka jautriai ir sausai odai.

• Cheminės – šveitiklio pagrindą sudaro vaisių rūgštys, žymimos AHA. Jos taip pat tirpdo ir šalina paviršinį negyvų ląstelių sluoksnį. Cheminis šveitiklis yra stipresnis nei fermentinis, todėl netinka jautriai, sausai odai. Todėl jį geriausia naudoti riebiai, mišriai odai

Pilingo procedūra atliekama kartą per savaitę jei oda riebi. Jei oda sausa, jautri – kartą per mėnesį, jei mišri – 1 -2 kart per mėnesį. Prieš pilingo procedūrą rekomenduojama veidą palaikyti garuose, kad atsivertų odos poros. Švelniais, masažuojamais judesiais paskirstykite pilingo kremą. Veidą nuprauskite iš pradžių šiltu, paskui šaltu vandeniu. Po pilingo veidą patepkite maitinamuoju kremu.

Verta žinotI:

  • Dabar populiaru veidą prausti naudojant medicininius “merliukus”, tad, jei turite galimybę – išbandykite, oda liks kur kas švaresnė nei plaunant ją pirštais, be to galėsite naudoti švelnesnes priemones.
  • Visiems odos tipams tinkama valomoji veido kaukė – lygiomis dalimis sumaišyti medų su citrinos sultimis, užtepus ant veido palaikyti 10-15 minučių, ir nuplauti pamasažuojant. Norėdamos sustiprinti šveičiamąjį kaukės efektą, galite įmaišyti rudojo cukraus ar maltų avižų.
  • Kartais nueikite miegoti nepasitepusi nei toniku, nei kremu, leiskite odai pabūti natūralioje būsenoje.
  • Jei pastebite, jog pradėjo berti, pirmiausia atkreipkite dėmesį ne į kosmetikos priemones, kaip įprasta, o į mitybą – ji sukelia cukraus kiekio kraujyje bei hormoninius svyravimus, tad jei iškyla giluminis spuogas ar atsiranda bėrimas, jis dažniausiai sukeltas gilesnių priežasčių nei pudra ar skaistalai.

Susiję Įrašai

Grožis
Taip Pat Skaitykite