Ananasų dieta

ananasų dieta

ananasų dietaAnanasų dieta yra taip vadinama mono (vieno) dieta, kai vartojamas vienos rūšies maisto produktas tam tikrą laiko tarpą. Tai yra maitinimosi būdas, galintis padėti atsikratyti keleto nereikalingų kilogramų (ar gramų), bet naudotis šio valgiaraščio paslaugomis rekomenduojama tik kelias dienas. Galima tikėtis greitų rezultatų, tačiau kažin ar galima maitintis vien ananasais ilgiau nei 3-5 dienas.

Tad jei neturite didelių sveikatos problemų, ir savaitgalį reikia žūt būt lengvai įslinkti į būtent šią, liekną suknelę, tuomet pažiūrėkime, kaip tai galima būtų padaryti padedant šiems nuostabiems vaisiams.

Ananasų dieta padeda ne tik numesti svorį, bet ir detoksikuoja ar valo organizmą.

Kodėl ananasų dieta veikia?

Šis vaisius turi nedaug kalorijų, jame yra daug vandens ir veikia kaip diuretikas (skatina šlapimo išsiskyrimą).

Vaisiaus struktūra pasižymi dideliu skaidulų, palengvinačių virškinimą kiekiu. Skaidulos, keliaudamos žarnynu, valo organizmą nuo kenksmingų medžiagų, susikaupusių per tam tikrą laiką, praktikuojant nesveikus maitinimosi būdus. Tai yra dar vienas šio vaisiaus vartojimo privalumas – detoksikacinis poveikis organizmui.

Ananaso sudėtyje taip pat yra biologiškai aktyvi medžiaga bromelainas, padedanti skaidyti baltymus. Šis fermentas intensyviai kovoja su riebalų kaupimusi ir yra efektyvus riebalų degintojas.

Ananasų dieta turi keletą privalumų, kuriuos sunku paneigti:

  • prieinamumas – vaisių galima nusipirkti beveik kiekvienoje maisto parduotuvėje,
  • efektyvumas – galima greitai pagražinti savo kūno formas ir linijas,
  • ekstra privalumai – valo organizmą nuo taršalų.

Tačiau, jei įdėmiai skaitėte, supratote, kad maitinantis šiuo būdu (ananasas yra diuretikas) kūnas neteks skysčių, taip pat „išsiplaus“ kai kurios maistingos medžiagos. Baigus dietą, organizmas skubiai griebsis kompensuoti praradimus ir galite grečiau atgauti numestus kilogramus, negu juos praradote.

Akivaizdu taip pat, kad tai mažai kaloringa dieta, ir organizmas – kalorijas, kurias iš jo „pavogė“ graži suknelė, bandys kuo efektyviau ir greičiau susigrąžinti.

Tačiau – dieta „kovotojoms ir kovotojams“.

Ananasų (vienų) dieta

Imame du kilogramus ananasų ir 1 litrą ananasų sulčių (natūralių, be cukraus).

Vaisių supjaustome griežinėliais ir padaliname į 4 dalis. Tai bus pusryčiai, priešpiečiai, pietūs ir vakarienė.

Dienos bėgyje išgeriame apie 1 litrą ananasinių sulčių. Daugiau nieko nei valgome, nei geriame.

Galima pabandyti 2 iškrovos dienas per savaitę.

Sakoma, kad per dvi dienas, – priklausomai nuo to, koks yra viršsvoris, – galima numesti du kilogramus.

Ar galima kiek nuosaikesnė ananasų dieta?

Dar viena, kažin ar nuosaikesnė, bet šiek tiek sotesnė dieta, pavadinkime ją duo (dviejų) dieta – taiananaso ir tuno dieta.

Reikia suvalgyti apie du kilogramus ananasų per dieną ir galima suvalgyti apie 50-120 g tuno žuvies vieną kartą dienoje. Maitinimosi plano laikomasi dvi dienas, bet ne ilgiau kaip tris dienas. Šios programos gerbėjai užtikrina, kad galima netekti iki 4 kg per dvi ar tris dienas.

Kodėl ananasas ir tunas?

Dar kartą prisiminkime jau minėtą, sudėtinę ananaso medžiagą – bromelainą, kuris matomai ir yra pagrindinis raktas, atskleidžiantis ananasų vertę kūdinimosi praktikuotojams. Šis enzimas padeda skaidyti ar suirti baltymams: – tunas – žuvis – baltymai – bromelainas – ananasas.

Iš čia matome naudą virškinimui – bromelainas padeda organizmui baltymus virškinti efektyviau. Tai veda prie minties, kad bet kuri dieta, kurioje bus vartojami ananasai, padės organizmu kur kas lengviau įsisavinti maistines medžiagas. Ir iš čia taip pat seka, kad bet kuris produktas, tame tarpe ir ananasas, kuris pagerina virškinimą, padės mūsų kūnui prarasti riebalų perteklių, ypač juosmens srityje.

Tad nuo „mono badavimo“, pro „duo pusbadį“ iki sveikos dietos būtų:

  • Ananasas yra puikus maisto produktas, norint numesti svorį.
  • Ypatingai gerai ananaso savybės atsiskleidžia, vartojant kartu su baltymais – riešutais, jogurtu, varške, žuvimi, liesa mėsa.

Tad valgykite ananasus, gerkite ananaso sultis, pasiruoškite riešutų užkandėles, nusipirkite lieso jogurto ar varškės, neužmirškite tuno ar liesos paukštienos.