Obuolių acto nauda grožiui ir sveikatai.

obuoliu actasTeigiama, kad dar 400 metais prieš mūsų erą Hipokratas ligonius gydė actu. Nors XXI amžiuje acto nauda yra kiek primiršta, tačiau specialistai teigia, kad obuolių actas gali būti puikus grožio ir sveikatos eliksyras. Obuolių actas turi antiseptinių savybių, gali padėti mažinti uždegimą ir gydyti grybelį. Obuolių acto panaudojimo būdai gali būti labai įvairūs, taigi, kuo obuolių actas gali būti naudingas?

Sveiko žarnyno palaikymas

Obuolių actas gali apsaugoti žarnyną nuo infekcijų: jis naikina puvimo bakterijas ir padeda palaikyti sveiką žarnyno florą. Vartojant obuolių actą, gerinama žarnyno peristaltika. Jei dėl druskos rūgšties nepakankamumo baltymai virškinami prasčiau, obuolių actas gali būti puikus vaistas: prieš valgį rekomenduojama išgerti stiklinę virinto vandens su keliais šaukšteliais obuolių acto. Obuolių actas gali pagelbėti ir apsinuodijus maistu: kas dvi valandas išgerkite stiklinę virinto vandens su šaukšteliu obuolių acto.

Vaistas nuo pagirių

Pagirios – tai tikrai nemaloni būsena, kuri neretai vargina visą dieną. Teigiama, kad pagirios bus kur kas lengvesnės, jei prieš vartodami alkoholį išgersite stiklinę virinto vandens su šaukšteliu obuolių acto ir šaukšteliu medaus. Šis gėrimas gali padėti palaikyti puikią savijautą – jis suteikia žvalumo, apsaugo nuo raumenų skausmų, ir stiprina imunitetą.

Kankina nemiga?

Stiklinėje skysto medaus išmaišykite tris šaukštelius obuolių acto, ir prieš miegą suvartokite tris šaukštelius šio mišinio. Medus efektyviai ramina centrinę nervų sistemą, o kartu su obuolių actu sustiprėja migdomasis poveikis. Geresnė kraujotaka ir normalus kraujo atsinaujinimas Pakilus arteriniam spaudimui, rekomenduojama 10 minučių prie padų palaikyti obuolių acto kompresą. Kasdien geriant po dvi stiklines vandens su obuolių actu, gerėja kraujo atsinaujinimo procesas. Šis gėrimas padeda nugalėti menstruacijų skausmus, yra naudingas sergantiems kraujuojančiu hemorojumi, taip pat tinka žmonėms, kuriems iš nosies dažnai bėga kraujas. Jei turite kraujuojančių žaizdų, su obuolių actu geriamas vanduo paspartins jų gijimą.

Kaulų retėjimo gydymas

Osteoporozė – tai liga, kuria dažniausiai serga vyresni nei 50 metų asmenys. Ligos simptomai pasireiškia raumenų skausmais, kaulai tampa trapesni, todėl padidėja lūžių rizika. Ligos eigą galėsite sušvelninti natūraliomis priemonėmis: sumalkite 10 kiaušinių lukštų ir užpilkite obuolių actu (actas turi apsemti lukštus). Savaitę palikite tamsioje vietoje. Sergantys kaulų retėjimo liga šių vaistų turėtų vartoti kasdien po pusę šaukštelio prieš miegą. Patartina miltelius naudoti bent mėnesį.

Vabzdžių įkandimai

Šiltuoju metų laiku ne visada galima išvengti vabzdžių įkandimų. Obuolių actas gali veiksmingai pašalinti nemalonius pojūčius – įgeltą vietą patepkite obuolių actu, palaukite, kol nudžius, ir patepkite dar kartą. Obuolių actas efektyviai mažina niežėjimą.

Sveikesni plaukai

Rekomenduojama obuolių actu skalauti plaukus po plovimo – plaukai taps žvilgesni ir gyvybingesni. Actą ir vandenį sumaišykite lygiomis dalimis, skalaukite du kartus per savaitę. Jei norite natūraliai šviesesnių plaukų, actu skalaukite plaukus dar dažniau – nors rezultatas nebus labai žymus, tačiau šiek tiek pašviesinti plaukus tikrai įmanoma. Jei pastebite, kad ėmė slinkti plaukai, vandens ir acto mišiniu įtrinkite galvos odą. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti prieš galvos plovimą

Priemonė nuo celiulito

Obuolių actas padeda veiksmingai kovoti su celiulitu – lygiomis dalimis sumaišykite vandenį ir actą, patepkite problemines vietas, ir apvyniokite plėvele. Galite aktyviai pajudėti ar šiltai apsiklojus pagulėti – po valandos nuimkite plėvelę, ir nuplaukite actu ištrintas vietas šiltu tekančiu vandeniu. Patepkite drėkinamuoju kremu. Sumaišiusios 2-3 šaukštus acto su šaukštu augalinio aliejaus pasigaminsite anticeliulitinę priemonę – ja masažuokite problemines vietas. Rekomenduojama procedūrą atlikti kasdien po du kartus – rezultatą pastebėsite jau po mėnesio.

Obuolių acto panaudojimo būdų yra tikrai nemažai – jis turi teigiamą poveikį jūsų sveikatai ir gali padėti puoselėti grožį. Obuolių actas atstos odos ir plaukų priežiūros priemones, ir taip pat galėsite atsisakyti tam tikrų cheminių vaistų – rinkitės natūralias priemones, ir jos tikrai turės teigiamą poveikį jūsų savijautai.

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite