Ką valgyti ir gerti, kad dantys būtų gražūs ir sveiki?

dantysDantų grožiui ir sveikatai svarbi ne tik elementari burnos ertmės higiena, bet ir tai, ką mes valgome bei geriame. Kai kurie mitybos produktai ir gėrimai gali pasitarnauti kovoje su bakterijų gaminamomis rūgštimis.

Vaisiuose ir daržovėse gausu skaidulų, kurios efektyviai valo dantis ir stimuliuoja seilių gamybą, neutralizuoja žalingas rūgštis, ir vandens – jis padeda sumažinti negatyvų saldaus maisto poveikį dantims.

Vanduo – tai pagrindinė seilių sudedamoji dalis, būtina, kad dantys būtų sveiki. Nepamirškite po valgio paskalauti juo burnos.

Apie becukrių pieno produktų naudą būtų galima kalbėti labai ilgai. Didžiojoje tokios produkcijos dalyje yra nemažai kalcio, fosforo ir vitamino D, reikalingo kalcio gamybai. Pavyzdžiui, sūris stimuliuoja seilių išsiskyrimą ir padeda papildyti mineralinių medžiagų atsargas.

Becukrė kramtomoji guma taip pat skatina išsiskirti seiles, padeda išvalyti burnos ertmę po valgio. Joje yra ksilito, kuris, kaip spėja mokslininkai, padeda kovoti su dantų ėduonimi.

Juodoji ir žalioji arbata pasižymi polifenolių, slopinančių bakterijų dauginimąsi, gausa.

Riešutuose daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, reikalingų sveikiems dantims.

Maistas, kurio reikėtų vengti:

Gazuoti gėrimai;

  • Produktai, nuo kurių išdžiūsta burnos ertmė;
  • Saldainiai;
  • Džiovinti vaisiai (juos galima vartoti, tačiau labai saikingai, nes juose yra daug cukraus);
  • Krakmolingi produktai;
  • Citrusinių vaisių sultys ir gaivieji gėrimai (citrinos rūgštis itin neigiamai veikia dantis).

Susiję Įrašai

Grožis
Taip Pat Skaitykite