9 priežastys pradėti bėgioti!

begiotiTurbūt dauguma Jūsų yra bandę bėgioti, tačiau nemaža dalis metė šį užsiėmimą dėl vienų ar kitų priežasčių. Ką gi, tikiuosi, kad šie faktai paskatins Jus grįžti į „doros kelią“ ir Jūs padarysite bėgimą vienu iš savo mėgstamiausių hobių! Taigi, štai 9 priežastys pradėti bėgioti:

1. Bėgimas didina širdies ir kraujagyslių pajėgumą, jis lavina patį širdies raumenį. Širdis stiprėja. Ji tampa pajėgesnė ir sėkmingai palaiko kraujo cirkuliaciją.

2. Padidėja deguonies koncentracija kraujyje. Treniruojama širdis per vieną ciklą perpumpuoja kur kas daugiau kraujo nei netreniruojama. Paspartėja kraujotaka – gerėja organizmo aprūpinimas deguonimi. Visos organizmo ląstelės, visi audiniai gauna daugiau kraujo, praturtinto deguonimi ir maistingomis medžiagomis.

3. Puiki priemonė įtampai įveikti. Stresas ir nuovargis dienos bėgyje kaupiasi organizme, t.y. organizme susikaupia daug nereikalingų/kenksmingų medžiagų – tai sukelia nuovargį. Kad įveiktumėt nuovargį, turite gerokai suprakaituoti, o bėgimas kuo puikiausiai padeda pasiekti norimą efektą.

4. Bėgimo metu (bėgant ilgai) organizmas į kraują paleidžia ypatingo hormono – endorfino. Visi gerai žino, kad šį hormoną dar vadina „laimės hormonu“. Patikėkit, jis taip vadinamas ne veltui. Kuomet endorfino koncentracija kraujyje padidėja, žmogus jaučia lengvą euforiją. Depresinės nuotaikos garuoja kartu su prakaitui…

5. Padidėja protinis aktyvumas. Bėgimo metu dažnai „savaime“ šauna kažkokios problemos sprendimai arba idėjos. Treniruotės metu kraujyje būna daugiau deguonies, pagreitėja medžiagų apykaita, o tai labiau suaktyvina nervų sistemą, t.y. smegenys taip pat suaktyvėja.

6. Sistemingai bėgiojant gerinamas imunitetas, kadangi kraujyje daugėja eritrocitų bei kyla hemoglobino kiekis. Bėgimo metu vykstančių procesų dėka kraujyje mažėja cholesterolio kiekis, praeina alkio pojūtis, gerėja žarnyno motorika. Kitaip sakant, organizmas sukalibruoja pats save ir normalizuojasi kūno masė.

7. Bėgioti galima bet kuriuo dienos metu. Rytais, kuomet kraujyje būna daugiau hormonų, bėgimas taps puikiu būdu išsikrauti- tai padės organizmui grįžti į harmoniją. Jeigu bėgiosite po darbo dienos, vakare, tokiu būdu Jūs nusiimsite įtampą, atsipalaiduosite, pasikrausite energijos, nuslopinsite žvėrišką alkį ir puikiai miegosite.

8. Mokslininkų tyrimai rodo, kad netgi įvyksta dalinė kepenų audinių regeneracija. Inkstai taip pat yra teigiamai įtakojami: bėgimo metu nuimama dalis krūvio, o tai leidžia inkstams geriau funkcionuoti.

9. Reguliarūs bėgimai taip pat teigiamai veikia mūsų atramos-judėjimo sistemą. Pagyvenusiems žmonėms tokios treniruotės yra ypač naudingos, kadangi jos neleidžia degeneruoti sąnariams ir raumenims.

Dar Senovės graikai sakydavo: „Nori būti stiprus – bėgiok, nori būti gražus – bėgiok, nori būti protingas – bėgiok“.

Susiję Įrašai

Sportas
Taip Pat Skaitykite