Ką daryti kai skauda nugarą

ka daryti kai skauda nugara

Nugaros skausmas yra viena dažniausiai pasitaikančių sveikatos problemų su kuria susiduria įvairaus amžiaus žmonės, kurie dirba sėdimą darbą bei mažai juda. Taip pat moterys nėštumo metu, stuburo traumą patyrusius ar kenčiančius nuo gretutinių ligų, kurios pažeidžia normalią sąnarių bei kremzlių struktūrą.
Nugaros skausmas neigiamai veikia kasdienę veiklą, kenčia gyvenimo kokybė, todėl pirmiausia yra svarbu nustatyti skausmo atsiradimo priežastį.

Nugaros skausmo priežastys

Nugaros skausmas yra plačiai nagrinėjamas ir yra stebima daugybė jį sukeliančių priežasčių. Dažniausiai yra išskiriamos šios pagrindinės priežastys:

  • Nugaros patempimai, įtampa nugaroje. Nuolatinė įtampa sukelia didžiąją dalį nugaros skausmų. Ilgas sėdėjimas, netaisyklinga laikysena apkrauna nugaros raumenis ir tai sukelia staigius skausmus.
  • Stuburo tarpslankstelinių diskų išvaržos. Kuomet yra užspaudžiamas šalia einantis nervas, atsiranda kojų ir dubens skausmai.
  • Radikulopatija. Senstant stuburo diskai tampa plonesni, vyksta diskų degeneracija ir tokiu būdu atsiranda nugaros skausmai, nes yra užspaudžiami ir dirginami nervai. Tai vadinama stuburo kanalo stenoze.
  • Facetinių sąnarių sindromas. Tarpslanksteliniai sąnariai susidėvi ir stuburo slanksteliai gali užspausti nervą (nugaros skausmai).
  • Osteoartritas (artrozė, ataugos). Formuojasi mažos kaulų ataugos, dėl kurių laikui bėgant žmogus netenka lankstumo. Tokia būsena vadinama osteoartritu, kuri kartais sukelia nugaros skausmus.

Nugaros skausmo gydymas

Ką daryti, kai skauda nugarą? Specialistai pataria, kad pirma pagalba nugaros skausmo metu turi būti poilsio režimas. Ūmaus skausmo metu padeda ledo terapija. Trumpam laikotarpiui galimas ir ūmaus nugaros skausmo malšinimas medikamentais (vaistais nuo stuburo skausmo). Šiuo klausimu reikėtų pasitarti su savo gydytoju ar vaistininku.
Nugaros skausmo galima išvengti, arba jį sumažinti gerinant savo fizinę būklę ir išmokstant teisingos kūno mechanikos.

  • Mankštintis. Atlikti pratimus, kurie stiprina nugaros raumenis. Vaikščiojimas ir plaukimas taip pat yra puiki mankšta norint išvengti nugaros skausmo.
  • Stiprinti raumenis ir gerinti lankstumą. Stiprūs nugaros raumenys padeda stuburui išlaikyti apkrovą ir spaudimą.
  • Palaikyti sveiką kūno svorį. Viršsvoris apkrauna nugaros raumenis, todėl gali atsirasti skausmai nugaroje.
  • Taisyklinga laikysena. Vengti judesių, kurių metu galėtumėte pasitempti nugaros raumenis. Taisyklinga laikysena stovint, sėdint, taisyklingas sunkių daiktų kėlimas.
  • Tinkama miego aplinka. Pasirinkti patogius čiužinius bei pagalves. Tai gali padėti išvengti nugaros ir kaklo skausmo.

Išvada
Apibendrinant, norint išvengti nugaros skausmų rekomenduojama kuo dažniau eiti pasivaikščioti, užsiimti fizine veikla ir kuo mažiau sėdėti. Kiekvieną dieną skirti bent po 15 minučių lengvai mankštai. Atlikti tempimo pratimus 2-3 kartus kiekvieną dieną.

Informacijos šaltinis:
https://www.bodylogic.lt/kineziterapija-gydymas-kineziterapeutas/nugaros-skausmai-ka-daryti-kai-skauda-nugara-kodel-skausmas-nugaros-apacioje-kaip-gydyti/.

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite