Šaltalankių aliejaus nauda

saltalankiu aliejaus nauda e1709629357459

Žemiau straipsnyje skaitysite apie šaltalankių aliejaus naudą organizmui, kuris ne tik puoselėja grožį, bet taip pat yra svarbus širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Šaltalankių aliejus yra vienas seniausių aliejų, vertinamas dėl savo gydomųjų savybių. Jo ištekliai yra Kinijos ir Rusijos kalnuotose vietovėse. Natūraliai auga smėlio dirvožemyje.

Šaltalankių aliejaus nauda yra gerai žinoma dėl jo cheminės sudėties. Jame gausu omega-3 riebalų rūgščių ir kitų maistinių medžiagų, tokių kaip karotinoidai, trokotrieniliai, tokoferoliai, vitaminai A, C, E, gausu mikroelementų, tokių kaip varis, geležis ir selenas. Šaltalankių aliejus yra polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis.

Šis aliejus padeda gydyti žaizdas, nudegimus, bėrimus. Taip pat yra naudingas įvairių ligų prevencijai ir gydymui. Jo naudojimas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių veiklą, sumažinti uždegiminius procesus organizme bei pagerinti odos ir plaukų būklę.

Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai

Dėl didelio omega-3 riebalų rūgščių kiekio šaltalankių aliejus gali padėti sumažinti širdies kraujagyslių ligų riziką bei pagerinti kraujotaką. Vartojant ilgesnį laiką yra pastebimas cholesterolio kiekio sumažėjimas kraujyje, sumažėja kraujo krešulių susidarymo rizika, didėja kraujagyslių elastingumas, todėl sumažėja aterosklerozės rizika bei pagerėja kraujagyslių funkcija. Taip pat yra pastebėta, kad vartojant šaltalankių aliejų dingsta stenokardijos priepuoliai ir normalizuojasi arterinis spaudimas. Visi šie veiksniai yra svarbūs norint pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.

Poveikis odai ir plaukams

Šaltalankių aliejus taip pat turi teigiamą poveikį odai ir plaukams dėl savo maistinių medžiagų, kurias sudaro vitaminai, antioksidantai ir anksčiau minėtos omega-3 riebalų rūgštys. Jis palaiko odos hidrataciją bei elastingumą. Taip pat pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios padeda kovoti su odos ligomis, kaip pavyzdžiui, egzema ar psoriazė. Šis aliejus puikiai veikia esant odos nudegimams, ją ramina ir skatina regeneracinius procesus.

Šaltalankių aliejus turi teigiamą poveikį ir plaukų būklei, maitina sausus ir pažeistus plaukus, skatina jų augimą ir suteikia žvilgesio. Jis primaitina plaukų šaknis, stiprina plauko struktūrą bei padeda palaikyti normalią galvos odos būklę. Naudojant šaltalankių aliejų yra pastebimas plauko glotnumas, minkštumas ir yra sumažinamas plaukų galiukų lūžinėjimas.

Išvada

Apibendrinant aukščiau straipsnyje aprašytą šaltalankių aliejaus naudą organizmui, galima teigti, jog jis yra vertingas produktas ir turi teigiamą poveikį ne tik sveikatai bet ir grožiui. Dėl turimų naudingų medžiagų jis mažina uždegimus, palaiko odos barjerinę funkciją bei gerina širdies kraujagyslių sistemos veiklą. Tačiau jeigu turite sveikatos problemų ar vartojate vaistus, visada rekomenduojama pasikonsultuoti su jus prižiūrinčiu sveikatos priežiūros specialistu.

Informacijos šaltinis : https://www.gamtoskvapai.lt/blogas/saltalankiu-aliejus/.

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite