Kame slypi vaiko sveikatos šaltinis?

vaikas

Kalbant apie vaiko sveikatą, tėvai labai stengiasi užtikrinti, kad jų vaikas gautų tinkamą prevenciją ir gydymą. Tik labai dažnai mamos ir tėčiai pamiršta, kad aplinkinė erdvė ir baldai vaikų kambaryje nėra tokie saugūs, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, provokuojantys kai kurias pavojingas ligas.

Kai pamatai labai šviesų „rūgštų“ vaikų kambarį su gausybe nekokybiškos tekstilės, su įtartino Rytų Azijos gamintojo baldais; didžiuliai stalai, rašomieji stalai „augimui“; darbo krūvis, ir taip mažos erdvės netvarka daiktais, tuomet būkite tikri, kad atsidursite vaikų pragare, kur vaikas turi būti („virinti”) kasdien daug daug valandų iš eilės. Ir tada vis dar pagalvoji, kodėl šurmulio nuotaika visada būna prislėgta?

Deja, tokių vaikų kambarių yra visur. Toks darželio erdvės organizavimas ir baldų kokybė ilgainiui išprovokuos daugybę ligų, kurios primins apie save visus vėlesnius vaiko gyvenimo metus. Taigi, aptarsime koks turėtų būti vaiko kambarys bei ką geriau rinktis minštus kampus, sofą ar lovą, kad tai turėtų teigiamą įtaką vaiko sveikatai.

Sveikas gyvenimo būdas nuo gimimo

Nuo gimimo kūdikis turėtų įsigyti specialią lovelę. Jame yra aukšti turėklai ir judesio ligos mechanizmas. Dažnai šiose lovose yra patalynės stalčiai, lentynos, persirengimo stalas.

Jie yra patogūs mamoms ir kūdikiams. Taip pat geriau pasirinkti ortopedinį čiužinį. Miegoti ant tokios lovos rekomenduojama nuo gimimo iki 3 metų.

Augimas bei lovos pasirinkimas

Sulaukus tokio amžiaus, lova vaikui turi būti pakeista. Renkantis baldą svarbu atsižvelgti į vaikų kambario dydį. Lova užima šiek tiek daugiau vietos, todėl gali pavogti laisvos vietos žaidimams ir mažyliui skirta veiklai.

Vaikams iki 10 metų svarbu pasirinkti saugią lovą. Kad vaikas sapne nekristų ir nesusižalotų, būtina pasirūpinti miegamąja vieta su buferiais. Jei manoma, kad lova turi būti pastatyta prie sienos, tuomet reikia atsižvelgti į tai, kad kūdikis sapne gali prisiglausti prie jos ir sušalti. Išsikišę baldų kampai turi būti suapvalinti, tai taip pat apsaugos vaiką nuo nenumatytų traumų.

Ortopedinio čiužinio atramai galite pasirinkti rėminį lovą. Jo naudojimas sustiprina gydomąjį ir profilaktinį poveikį laikysenai. Ši lova leidžia tolygiai paskirstyti kūno svorį ir palaiko stuburą.

Vyresniam negu 3 metų vaikui puikiai tinka speciali sofa

Jei sofa pasirenkama kaip lova vyresniam nei 3 metų vaikui, tuomet reikia atsižvelgti į keletą pagrindinių taisyklių. Sofa gali būti naudojama ne tik miegui.

Jokiu būdu neturėtumėte rinktis baldų, sudarytų iš atskirų pagalvių. Neramaus miego metu jie gali atsiskirti, išskristi. Kūdikis visą naktį gali miegoti nepatogioje padėtyje ir nepakankamai išsimiegoti. Sulankstoma sofa turėtų būti su patogiais sulankstymo mechanizmais, tai leis vaikams patiems ištiesinti ir išvalyti lovą.

Vaikų sofa turi būti minkšta, be aštrių kampų. Medžiaga jai turi būti parinkta maloni, šilta. Oda ar arpatek jokiu būdu neveiks. Tačiau taip pat reikia nepamiršti, kad medžiaga neturėtų būti lengvai nešvari ir lengvai valoma. Pageidautina, kad nebūtų stiprus odos įtempimas. Mažesniems vaikams patartina įsigyti sofas su statiniais arba atlenkiamais šonais. Tai neleis užmigti. Taip pat galite pasiimti „augančią“ sofą. Jo dizainas numato, kad vaikas auga augant.

Jei lova gali būti naudojama tik miegui, tai sofa šiuo atžvilgiu yra praktiškesnė. Dienos metu jis užima mažiau vietos ir gali būti naudojamas žaidimams, poilsiui. Tačiau lankstymo ir išskleidimo procesas baldus susidėvi daug greičiau. Ištraukiami mechanizmai gali tapti netinkami naudoti ir teks visiškai pakeisti dalis ar baldą.

Kitas sprendimas organizuoti lovą mažoje erdvėje bus vaikų kombinuotas kampas.

Pabaigai

Taigi, kokie baldai geriausiai tinka vaikui? Vieno teisingo atsakymo į šį klausimą nėra. Čiužinius lovoms ir rėmus sofoms geriau rinktis ortopedinius. Gamintojai siūlo didelį formų ir spalvų pasirinkimą, tarp kurių tikrai yra kažkas, kas tiktų jūsų vaikui. Tačiau prieš pirkdami įsitikinkite, kad baldai:

  • patvarus ir atlaikys aktyvius vaiko žaidimus;
  • aukštos kokybės ir pagamintos iš natūralių medžiagų;
  • neslepia vietos vaikų kambaryje;
  • tinka bendrai kambario dizaino kompozicijai.

Šaltinis: baldaiska.lt

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite