Interjero poveikis žmogaus emocinei būsenai

tapetaiInterjeras – ko gero svarbiausia kiekvieno namo dalis, todėl nenuostabu, jog jo poveikis mums taip pat yra milžiniškas. 

Juk tos sienos, baldai, paveikslai ar tarkime, tapetai, mus supa kasdien ir ilgus metus. Todėl nenuostabu, jog namuose vyrauja tam tikra nuotaika.

Nors vieni elementai mums gali pasirodyti malonūs, kai kuriems mūsų svečiams, jie gali būti visiškai ne. Nesvarbu koks mūsų asmeninis skonis, faktas, jog interjeras turi tikrai didelį poveikį mūsų emocinei būsenai.

Šiame straipsnyje – plačiau apie tai.

Ryšys tarp nuotaikos ir interjero detalių

Savaime suprantama, jog kiekvienas iš mūsų tam tikru metu išgyvename skirtingas emocijas. Galime būti liūdni, jog mums kažkas nepasiseka, linksmi jeigu atsitiko gyvenime smagaus, galbūt pilni entuziazmo dėl savo ateities planų ir t.t.

Daugelis interjero dizainerių sutinka, jog mes savo emocijomis turime tiesioginį ryšį su namų aplinka. Juk jeigu esame geros nuotaikos, mums savo gyvenamą erdvę norėsis puošti, tobulinti, ryškinti skirtingomis spalvomis.

Tuo tarpu sunkesnį emocinį periodą išgyvenantis žmogus, savaime suprantama, į viską žiūrės kur kas banaliau ar atsainiau. Jam ar jai visiškai nerūpės taip kas atrodys aplinkui, o galbūt toks žmogus pamirš net nuvalyti nuo stalo dulkes, taip parodydamas savo apsileidimą.

Tiesa, mūsų emocijos turi ne vien atspindžio ryšį su mūsų interjeru. Puikiai sukurtas interjeras gali paveikti mus ir atvirkščiai. Tik pagalvokite kaip pakyla nuotaiką užėjus į erdvų ir tvarkingą kambarį, galbūt viešbučio vestibiulį ar restoraną. Taigi, interjeras gali būti ir priemonė suteikti mums geresnėms emocijoms ir tam tikra prasme atspindėti mūsų vidų.

Kaip „išsilaisvinti” ir sukurti išties įspūdingą interjerą?

Geroje emocinėje būsenoje esantis žmogus, savaime suprantame jausis kur kas laisviau. Jam norėsis priimti iš pirmo žvilgsnio, galbūt net kiek keistokas, tačiau tuo pačiu ir kūrybiškai drąsias idėjas, o savo kambarį papuošti taip kaip jam norisi.

Toks sukurtas vaizdas savo namuose padės net ir tuo metu kuomet jaučiamės pakankamai sunkiai. Juk mes nesame robotai, kartais ir nuliūstame, kažkuo nusiviliame ir pakankamai dažnai iš paskos čia seka ir apatinės nuotaikos.

Pozityvi aplinka – tai jūsų raktas iš vidinį išsilaisvinimą. Kuomet jausitės tikrai prastai, tiesiog pasižvalgykite į tai ką jums pavyko sukurti tuomet kai buvote geros nuotaikos. Stiprus pasitenkinimas savo namais – tvirtove, tikrai turėtų palikti vien tik teigiamus atsiminimus.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme žmogaus emocinės būsenos ir interjero ryšį. Akivaizdu, kad namų aplinka turi išties didelę įtaką taip kaip mes jaučiamės. 

Nesvarbu ar kuriame sau visiškai naujų namų aplinką, o galbūt tiesiog norime atsinaujinti, norime pabrėžti, jog tai daryti yra tikrai verta, kadangi jūsų namai visuomet tada išliks svarbiu emociniu ramsčiu.

Paruošta pagal bijunai-prienamo.lt informaciją.

Susiję Įrašai

Verta žinoti
Taip Pat Skaitykite