Jei nesate vyturys, vaikščiokite vakare arba per pietus. Kad būtų lengviau, prisiminkite Rytų išminčių „21 dienos” taisyklę – per tiek laiko veiksmas tampa įpročiu. Nesvarbu, kiek pasieksite per dieną, neturite sustoti. Mankštinkitės kasdien!
Vaikščiojimo būdų yra net keli: tiesiog vaikščiojimas, greitas ėjimas, ėjimas basomis, ėjimas su lazdomis, meditacinis ėjimas. Išsirinkite!
Paprastas vaikščiojimas yra patikimas būdas išlaikyti nekintantį kūno svorį, kadangi einant intensyvėja medžiagų apykaita. Gal suvalgysite daugiau, tačiau ir kalorijų sudeginsite daugiau. Pagerės kvėpavimas, įkvėpsite daugiau oro, treniruosite širdį, ji ims plakti ritmingiau, sustiprės raumenys, kaulai, tai atitolins, o gal ir visai padės išvengti osteoporozės. Pagerės nuotaika, tapsite ramesni, labiau pasitikėsite savimi. Ir visa tai pasieksite vaikščiodami 30-40 min. bent tris ar keturis kartus per savaitę. Jei niekada nesportavote, pradėkite nuo 15 min. Per du mėnesius laiką prailginkite iki 45 min. Pajutę, kad jums tai malonu, ėjimo trukmę ir tempą ilginkite pamažu. Neatsisakykite vaikščioti bet kokiu oru – taip Išvengsite deguonies trūkumo ir su juo susijusių ligų. Apsiaukite patogius batus, tegul jūsų žingsniai būna ilgi ir lygūs, nesilenkite perlemeni, mosuokite rankomis, sulenktomis per alkūnę 90 laipsnių kampu. Sveikai pradėti gyventi niekada nėra vėlu, tad pasivaikščioti eikite jau šiandien pat.
Vaikščiojimas basomis. Tai labai efektingas būdas. Tikriausiai pastebėjote, kaip pasikeičia savijauta, kai basomis kojomis atsistojate ant žemės. Juk pėdose yra daugybė refleksogenlnių zonų, kiekviena jų susijusi su mūsų vidaus organais. Vaikščiojant signalai perduodami į centrinę nervų sistemą, o ši įjungia gyvybinius mechanizmus. Temperatūros svyravimai veikia kaip kontrastinis dušas, o šio nauda niekas neabejoja. Tad vaikščiokime basi po žolynus, akmenėliais grįstus takus, braidžiokime pakrantėmis, o vaikams tai bus puiki plokščiapadystės profilaktika.
Vis populiariau tampa vaikščioti su lazdomis. Tokia aktyvi veikla suteiks jums judėjimo džiaugsmą. Ji paprasta, visiems prieinama. Nereikia specialios aplinkos, tiks miškas, laukas, upės pakrantė ar laukas, dviračių takas. Toks judėjimas 40 proc. efektyvesnis už paprastą ėjimą. Vaikščiojant su lazdomis, tolygiai apkraunamas visas kūnas, palyginti su bėgimu ar paprastu vaikščiojimu, mažiau kenčia sąnariai, todėl yra mažesnė traumų galimybė. Tvirtėja pečių juosta, treniruojami nugaros, pilvo raumenys, galima ištaisyti net ydingą laikyseną. Pusė valandos ėjimo su lazdomis tolygu 50 min. paprasto vaikščiojimo. Laiką ilginkite pamažu – iki 3 vai. per savaitę. Lazdos Ilgis turi būti apie 70 proc. jūsų ūgio. Labai svarbu funkcionali rankena, dirželis, kad prireikus lazdą galėtumėte paleisti. Jokiu būdu netinka naudojamos senų žmonių. Alkūnę lenkite 90 laipsnių kampu. Nepamirškite prieš pradėdami eiti ir baigę atlikti keletą tempimo pratimų. Jums ir vėl puikiai pasitarnaus ta pati lazda. Vaikščiojimas su lazda – pulki alternatyva nemėgstantiems greito ėjimo ar bėgimo, tačiau norintiems išbandyti naujoves žmonėms.
Meditacinis ėjimas tiks norintiems pajusti dvasios ramybę, kūno ir proto harmoniją. Eikite nedideliais žingsniais, ramiai, bet tvirtai. Stebėkite, kokia graži mūsų žemė, kiek daug aplink nuostabių gamtos paveikslų. Kvėpuokite lygiai, sąmoningai. Būkite budrūs, kreipkite dėmesį į tai, kaip kojos liečia žemę. Pabandykite skaičiuoti mintyse, iškvėpimas turi būti ilgesnis už įkvėpimą. Taip kvėpuojant geriau susitraukia plaučiai, įkvepiama daugiau oro. Darykite tai 4, 5 kartus, paskui vėl kvėpuokite ramiai. Nesistenkite kvėpavimo kontroliuoti nuolat. Atsipalaiduokite – tai labai padeda emociškai. Meditacinis ėjimas labai tinka užsiimantiems joga ar kita Rytų gimnastika. Nepamirškite viską daryti nuosaikiai, neperlenkite lazdos. Geriau kas dieną mankštinkis po 10 min. nei vieną kartą ilgai, nepervertinkite savo galimybių, įsiklausykite į savo kūną. Puiku, jei pasikonsultuosite su gydytoju, kuriuo pasitikite ir kuris neabejingas jūsų sveikatai.