Dukano dieta

dukano dietaValgyti, kiek nori, ir išlikti puikios formos – gal ne vienos moters svajonė.Tačiau atsirado žmogus, kuris į dietas pažvelgė suprasdamas, kad maistas – tai didelis malonumas, o priklausomybė nuo maisto yra lyginama su priklausomybe nuo alkoholio arba narkotikų. Šis žmogus – Pierre’as Dukanas.

Dukano dietą sudaro keturios stadijos. Ji prasideda greitu svorio atsikratymu, o toliau seka paprastas ilgalaikis mitybos režimas, kuris užtikrina, kad svoris, kurio jūs netekote, niekada negrįžtų. Internete pilna šios dietos variantų, o aš radau štai tokį.

I STADIJA – ataka.

Šios stadijos metu galima valgyti bet kuriuo metu ir bet kokį kiekį, tačiau TIK baltyminių produktų: mėsos, žuvies, jūros gėrybių, kiaušinių ir neriebių pieno produktų. Nuo kilogramų, kurių norite atsikratyti, kiekio priklauso, kiek laiko laikysitės šio etapo: nuo 1 iki 10 dienų. Pavyzdžiui, norite numesti iki 5 kilogramų, baltymus valgykite 2 dienas, iki 10 kilogramų – 3 dienas (daugiau kaip 10 dienų atakuoti organizmą baltymais draudžiama).

Svarbu: mėsą bei žuvį galima valgyti ir keptas, tačiau negalima naudoti aliejaus. Draudžiama kiauliena, žąsis ir antis. Pieno produktai būtinai turi būti neriebūs, vietoj cukraus – cheminiai saldikliai. Leidžiama vartoti actą, prieskonius, žoleles, česnakus, svogūnus, raudonėlį, druską (nedideliais kiekiais). Be to, per dieną būtina suvalgyti 1,5 šaukšto avižų sėlenų – jos sugeria vandenį ir išbrinkdamos padidėja 20 kartų, todėl sukuria skrandyje otumo jausmą. Draudžiama: kečupas, majonezas, aliejus, sviestas ir garstyčios.Papildomai: kasdienis 20 minučių pasivaikščiojimas.

II STADIJA – kaitaliojimas.

Šioje stadijoje jūs kaitaliojate grynas baltymines dienas su dienomis, kai neribotu kiekiu galite valgyti baltymus (mėsą, žuvį, paukštieną ir neriebius pieno produktus) ir daržoves. Pavyzdžiui, 1 baltyminė diena ir 1 diena baltyminė + daržovės arba 3 baltyminės dienos ir 3 baltyminės dienos + daržovės ir taip toliau.

P.Dukanas rekomenduoja maitintis 5 dienos baltymų ir 5 dienos baltymų + daržovių. per savaitę turėtumėte vis netekti 1 kilogramo svorio.Svarbu: daržoves galima valgyti tiek šviežias, tiek ir virtas, keptas. Daržovių galite valgyti kiek tik norite. Vienų daržovių valgyti negalima, būtina valgyti su baltymais.Draudžiama: visi produktai, kurių sudėtyje yra krakmolo – bulvės, ryžiai, grūdiniai, žirniai, pupos, lęšiai ir avokadai, taip pat aliejus ir sviestas. Papildomai: avižų sėlenų vartojimą padidinkite iki 2 šaukštų per dieną, o kasdienį pasivaikščiojimą – iki 30 minučių.

III STADIJA – stabilizacija.

Grįžtama prie įprastinės mitybos. Per II stadiją ištirpusių kilogramų skaičių dauginkite iš 9 – būtent tiek dienų truks III stadija. Organizmas pamažu pratinamas prie normalaus maisto, tačiau 1 grynųjų baltymų diena per savaitę išlieka. Leidžiama valgyti bet kokį kiekį baltyminių produktų ir daržovių, į valgiaraštį galima įtraukti ir šiuos produktus: vaisius, porą riekelių ruginės duonos, 40 gramų kietojo sūrio.

2 kartus per savaitę galite sau leisti suvalgyti produktų, kurių sudėtyje yra krakmolo, pavyzdžiui, makaronus, kuskusą, sorų bei lęšių košę, pupas ir bulves (be aliejaus). Svarbu: venkite bananų, vynuogių, vyšnių, džiovintų vaisių, kuriuose daug cukraus, ir riešutų, kuriuose gausu riebalų.Papildomai: 2,5 šaukšto avižų sėlenų + 25 pasivaikščiojimo minutės.

IV STADIJA – kasdienė mityba.

Valgote įprastinį maistą, tačiau nepersivalgote.

1. Grįžkite prie normalaus mitybos režimo, tačiau pasirinkite 1 savaitės dieną, kai valgysite tik baltymus. P.Dukanas pataria grynus baltymus valgyti ketvirtadieniais. 2. Išgerkite ne mažiau kaip 2 litrus vandens per parą (tai galioja visoms stadijoms). 3. Prisiekite, kad kas dieną vaikščiosite ne mažiau nei 20 minučių. 4. Pamirškite liftus ir eskalatorius.5. Kasdienį avižų sėlenų suvartojimą padidinkite iki 3 šaukštų ir laikykitės šios taisyklės visą gyvenimą.

Susiję Įrašai

Dietos
Taip Pat Skaitykite